IESLĒGTS ĶERMENĪ

KINOTEĀTRĪ "KINO BIZE" 30.11 / 19.00

"We monsters eat the same food as humans, like pica, burgers. My favourite food is japaniese food." Kompaktā animācija Welcome to My Life var tikt uztverta kā metafora tam, ko nozīmē fiziski vai mentāli atšķirties no lielākās daļas sabiedrības. Staigāt, nodarboties ar seksu, izvēlēties savu dzīvesvietu, atrast darbu un rūpēties par bērnu drošību. Daudzas no šīm it kā saprotamajām lietām nešķiet vienkāršas, ja esi pārāk vecs, fiziski nevarīgs, ciet no garīga rakstura traucējumiem, vai arī gluži vienkārši esi monstrs. Ķermenis piespiedis īsfilmu protagonistus kļūt par autsaideriem un diktē daudzas viņu viselementārākās vajadzības, savukārt kameras acs fiksējusi šos izaicinājumus ar nekomfortabli tuvu precizitāti, ļaujot izprast gan to, kas notiek varoņu galvās, gan guļamistabās. Programma Ieslēgts ķermenī vedina skatītāju meklēt atbildi uz jautājumu: "Vai, apzinoties mums blakus esošo cilvēku ierobežojumus, mēs varam palīdzēt un uzlabot ne tikai atsevišķu indivīdu dzīvi, bet veidot apmierinātāku sabiedrību kopumā?"

 

PĒDĒJĀS BRĪVĪBAS DIENASDee Hibbert-Jones, dokumentālā filma, 32'28"

Bila brālis Manijs ir izdarījis noziegumu. Vai Bilam vajadzētu ziņot policijai? Filma ataino cilvēka sadursmi ar rasu aizspriedumiem, veterānu tiesībām, garīgās veselības aprūpi un krimināltiesībām.

 

CAURUMS, Martin Edralin, Kanāda, 2014, 15"

Drosmīgs portrets, kurā cilvēks ar invaliditāti tiecas pēc intimitātes pasaulē, kura viņu labprātāk ignorētu.

 

SVEICINĀTS MANĀ DZĪVĒ, Elizabeth Ito, animācija, ASV, 2015, 4'52"

Viena diena monstra Duglasa (zināmam arī kā T-Kaš) dzīvē, viņam mēģinot iekļauties savā skolā.

 

EDĪTE UN EDIJS, Laura Checkoway, dokumentālā īsfilma, ASV, 2017, 29"

Edīte un Edijs, 96 un 95 gadus veci, ir Amerikas vecākais jauktās rases pāris. Viņu mīlas stāstu iztraucē ģimenes naids, kas draud izjaukt viņu attiecības.

 

Filmas tiek demonstrētas oriģinālvalodā ar latviešu subtitriem.

Kuratore: Astra Zoldnere