BAILES NO CITIEM

KAŅEPES KULTŪRAS CENTRS 02.12. / 14.00

Parasti, kad es izplānoju īsfilmu grupu, vienmēr pastāv noteikta tēma. Bet kad es biju aicināta vādīt šo noteikto īsfilmu grupu, es jautāju sev: „Kāds ir lielākais apgalvojums ko es varu izveidot mazākā filmu skaitā, ko es prezentēšu?” Es ticu globalizācijas attīstībā; pirmās pasaules valstis ir izjūtušas vainas sajūtu pret māzāk attīstītām valstīm. Ja Jūs pamanāt, te nav nevienas filmas no Latīņamerikas, Āfrikas un t.t. Es domāju, ka būt baltām piepilsētniekam, kas izauga 1980.gadā Amerikā, ietekmēja manu izvēli. Es jutos kā nepiederoša lielāko daļu manas dzīves, daļēji no izvēles un daļēji no apstākļiem. Man bija viss, ko cilvēks varētu vēlēties, pārtika, stabila audzināšana, un t.t. ... tad kāpēc es jūtos tā, kā es jūtos tagad? Sakāmvārds rakstniekiem ir sēkojošs: "Uzraksti par to, ko tu zini." Manā pašreizējā doktorantūras pētījumā es analizēju globalizācijas ietekmi uz amerikāņiem un Eiropu. Es ticu, ka mana programma šeit ilustrē dažādus aspektus, kuru pamatā pastāv trauksme, ko izjuta masu, kāmēr mēs ejam cauri neapšaubāmi pārejas posmam mūsu kultūrā. Pats galvenais ir bailes. Bailes, ka otrs cilvēks būtiski mainīs to, kādi mēs esam paša pamatā, gan individuāli, gan kolektīvi... Bailes pēc izmaiņām tehnoloģiju orientēto digitālo šodienu... Bailes no tā, ka globalizācija aizved mūs visus ceļā, kuram mēs neesam gatavi, tadā ātrumā ko mēs nevaram kamēr izprast. Es sveicu jūs izpētīt šīs filmas par sevi un pārbaudīt, kā "citi" var būt nepiederošie... un varbūt " quo statusa " cilvēks ir kļuvis par nepiederošo.Pārsprāgtās globalizācijas situācijā nepiederošais nav tik skaidri definēts.

 

MAKKAČEONA KUNDZEJohn Sheedy, spēlfilma, Austrālija, 2017, 16'30"

10 gadus vecais Toms vienmēr ir juties tā, it kā viņš būtu piedzimis nepareizajā ķermenī. Jau trešajā skolā Tomam ir problēmas iejusties un viņa jaunatklātie vienaudži viņu nepieņem.

 

MANI ZILI BALTI SARKANIE MATI (Le bleu blanc rouge de mes cheveux), Josza Anjembe, Francija, 2016, 21"

Septiņpadsmit gadus vecā Seina, pusaudze no Kamerūnas, ir kaislīga Francijas vēstures cienītāja. Francija ir valsts, kurā viņa ir dzimusi un, kurā viņa ir dziļi iemīlējusies.

 

AMERIKĀŅU PARADĪZE, Joe Talbot, ASV, 2017, 18"

Izmisis cilvēks Trampa Amerikā. Viņš izlemj pagriezt savu likteni pastrādājot ideālo noziegumu. Balstīts uz diemžēl patiesu notikumu.

 

AIZ SIENĀM, Hyun Lories, Beļģija, 12"

Habi izrāda 5 torņus un iemāca, ka, ja lūkosies uz kvadrātu kā tukšu, tad to arī redzēsi. Dažreiz, ieskatoties tuvāk, domas var mainīties.

 

JAUNĀ MĀJA, Ziga Virc, Slovēnija, 2"

Šī māja ir tik jauna, ka neviens tajā nedzīvo. Jauna sieviete ievācas negaidot sastapšanos ar nevienu. Vai viņa ir briesmās vai tā ir viņas pašas paranoja, no kuras viņai vajadzētu baidīties?

 

KALNU ĒNĀ, Neith Sentis, Anglija, Spānija, 15"

Katalonijas Pireneju nelielā ciemata vienīgie iedzīvotāji izmantos jebkuru iespēju saglabāt savu vietu dzīvu, kad kāds pāris viņus apmeklē, lai atrastu mājas ģimenes veidošanai.

 

Filmas tiek demonstrētas oriģinālvalodā ar latviešu subtitriem.

Kuratore: Alexandra Nakelski