Par iesniegšanu

Rīgas starptautiskais filmu festivāls 2ANNAS šogad notiek jau 21. reizi. Kopš pirmsākumiem 1996. gadā, kad festivāls bija filmu skates formā, 2ANNAS ir kļuvis par vienu no svarīgākajiem īsfilmu festivāliem Baltijā. Īpaši atlasītā konkursa programma nodrošina to, ka 2ANNĀS skatītājs var iepazīties ar aktuālāko pasaules un Baltijas filmu tēmās un kino valodā.
 
2ANNAS ir ievērojams festivāls arī tāpēc, ka skatītājs tiek iesaistīts visos notikumos: neviens viesis nejūtas vientuļš un garlaikots. Festivāla nedēļa tiek pavadīta ar labām filmām, neaizmirstamām ballītēm un vērtīgām satikšanās iespējām, nodrošinot to, ka gan skatītājs, gan filmu industrijas pārstāvis, gan režisors var pavadīt nakti garās sarunās.
 
Mēs meklējam tādas filmas, kas lauž kino tehniskās un mākslinieciskās robežas un turpinām organizēt 2015. gadā aizsākto vidēja garuma filmu konkursu. Šī konkursa kategorija Latvijā ir unikāla iespēja iesniegt filmas, kas savas nestandarta hronometrāžas dēļ (30-60min) netiek pieņemtas lielā daļā festivālu, jo neiederas ne īsfilmu, ne pilnmetrāžas filmu kategorijās.
 
 
Festivāla 2ANNAS 2015 konkursa programmas:
* Starptautiskā īsfilmu konkursa programma - visu žanru īsfilmas no visas pasaules (līdz 30min);
* Baltijas īsfilmu konkursa programma – visu žanru Lietuvā, Latvijā un Igaunijā producētās īsfilmas (līdz 30min);
* Starptautiskā vidēja garuma filmu konkursa programma – visu žanru vidēja garuma filmas no visas pasaules (30-60min).
 
Festivāla norise 2016 gadā: 27 septembris līdz 2. oktobris
 
Darbu iesniegšana:
Darbus festivālam var iesniegt filmu autori, producenti, filmu studijas un augstskolas. Lai iesniegtu darbu konkursa programmā, nepieciešams:
1. Aizpildīt un apstiprināt festivāla pieteikuma anketu tiešsaistē www.2annas.lv,  www.filmfestivallife.com vai www.festhome.com
2. Anketā norādīt tiešsaistes linku uz filmu un paroli. Atlases nolūkos, tiek akceptēti tādi serveri kā youtube, vimeo un Dropbox
3. Sekot festivāla Facebook lapai 2AnnasIFF.
 
NB! Filmu atlases kārtā 2ANNAS nepieņem failus, kam nepieciešama lejuplāde (piemēram, WeTransfer, failiem.lv, u.c. serveri).
 
 
Pirms anketas aizpidlīšanas, lūdzu sagatavojiet sekojošo materiālu:
* Īss filmas apraksts latviešu un angļu valodā (sinopse);
* Informāciju par režisoru, producentu un radošo komandu;
* Filmas links (piem., youtube, vimeo or dropbox) un parole.
 
Angļu subtitri filmām latviešu un angļu valodā ir vēlami, bet nav obligāti.
 
 
Nosacījumi:
* Festivāla 2ANNAS konkursa programmām var iesniegt visu žanru filmas.
* Filmām jābūt veidotām pēdējo 2 gadu laikā [2015 - 2016].
* Īsfilmu konkursam iesniegto īsfilmu garums līdz 30 min, vidēja garuma filmu kategorijā 30-60 min.
* Festivāls pieņem filmas, kas ir rādītas citos filmu festivālos, bet konkursa atlasē priekšoka tiks dota pirmizrādei Latvijas festivālu  ietvaros.
* Iesniedzot īsfilmu, anketā lūdzam norādīt vēlamo konkursa programmu (Baltijas vai Starptautiskais konkurss). Festivāla atlases komisija patur tiesības iesniegto darbu demonstrēt citā konkursa programmā, saskaņojot to ar filmas iesniedzēju. Vienu filmu var iesniegt tikai vienā konkursa programmā.
* Festivālā BEZ PIETEIKUMA MAKSAS iespējams iesniegt neierobežotu skaitu filmu (tai skaitā viena režisora/ producenta/ filmu skolas filmas).

FILMAS IESPĒJAMS PIETEIKT LĪDZ 20.05.2015 (ieskaitot).
 
 
Filmas iespējams iesniegt arī izmantojot platformas:
 
FestHome.com         

 
un FilmFestivalLife.com             
 

 
Atlase:
* Iesniegtie darbi tiks izvērtēti atbilstoši konkursa programmu kritērijiem.
* Filmu iesniedzējiem informācija par festivāla programmām atlasītajām filmām tiks paziņots ne vēlāk kā 2016. gada augustā.
* Konkursa programmām atlasīto filmu autoriem līdz 2016. gada 30. augustam darbi jāiesniedz/jāiesūta šādos formātos: digitāli faili (MOV, MPEG2/H264) vai DCP. Ar iepriekšēju vienošanos, pieņemam filmu kopijas arī Super8, 16 mm un 35 mm formātos.
 
 
Rezultāti:
* 2ANNAS 2016 konkursa programmas tiks publicētas festivāla mājas lapā sākot no augusta. Filmu autori tiek aicināti apmeklēt savu filmu seansus.
* Pēc konkursa noslēguma ceremonijas, laureāti tiks informēti individuāli. Informācija par laureātiem būs pieejama festivāla mājas lapā 1. oktobrī.
* Lūgums konkursa dalībniekiem informēt festivāla komandu par iespējām ierasties uz savu filmu seansiem un noslēguma ceremoniju.
* Jautājumu un neskaidrību gadījumā, lūdzu, sazināties ar Jūsu festivāla kontaktpersonu vai informācijas centru (info@2annas.lv), norādot iesniegtās filmas nosaukumu!

 
Apbalvošana:
* Visu konkursa programmu uzvarētāji saņems balvas no festivāla sponsoriem un slavenās 2ANNAS statuetes. Visās konkursa programmās tiek piešķirtas arī īpašās simpātiju balvas un diplomi.
* Ja Jūsu filma tiek atlasīta konkursa programmai, lūgums informēt festivāla komandu par iespēju apmeklēt Apbalvošanas ceremoniju 1. oktobrī, 2016. Režisoriem, kas nevar ierasties uz festivāla noslēguma ceremoniju, apbalvošanas dienā būtu lūgums nodrošināt iespēju ierakstīt īsu video-ziņu, ko raidīt ceremonijas laikā.

Paldies!
 
Vēlot veiksmi Jūsu filmai,
21. Rīgas Starptautiskais filmu festivāls 2ANNAS