PAR ESM 2014

Cilvēcei ir nepieciešami stāsti - kuri mūs izklaidē, izglīto, provocē, palīdz identificēties un aptvert, ka neesam vieni.

Jebkuras filmas pašā pamatā ir stāsts, pat tad, ja to šķietami apslēpj citas audiovizuālās izpausmes. Stāsts ir filmas tapšanas procesa virzītājspēks no idejas līdz ekrānam. Ja šis pamatakmens nav stabils, arī visa pārējā konstrukcija būs nestabila.

Mēs uzskatām, ka stāsts arvien var tapt tikai labāks, sevišķi tādos reģionos kā Baltija, kas joprojām saucami par filmu nozares jaunattīstības valstīm. Kamēr vien kino tieksies pie skatītāja visā pasaulē, tas būs svarīgi arī jebkuram starptautiskam partnerim.

___________________________________________________________________________

Šogad 2ANNAS komanda sadarbībā ar Rīgas Starptautisko kino festivālu (Riga IFF) un Eiropas Kinoakadēmiju aizsāks ikgadējās European Script Meeting sanāksmes Rīgā, kur galvenā uzmanība būs pievērsta stāstam, stāstniekiem un kinoscenāriju profesionāļiem. Mēs iniciēsim stāstu ideju nonākšanu uz ekrāna, rosinot radošu partnerību starptautisku profesionāļu starpā.

10. - 14. decembrī mēs Rīgā pulcēsim starptautiskus kinoscenāristus, režisorus un producentus, lai projektus sākotnējās koncepcijas stadijā ievirzītu ceļā uz iespējamiem nākotnes kopražojumiem. Projektu autori (režisori, producenti) tiks aicināti pieteikt pilnmetrāžas spēlfilmu idejas. Dalībai European Script Meeting tiks izvēlēti līdz 12 projektu pārstāvji, lai Rīgā tiktos ar profesionāliem scenāristiem (dalībnieku saraksts, tiek papildināts) ar nolūku apspriest savstarpēju sadarbību projektu ietvaros. Pasākuma struktūra tiks organizēta kā individuālās tikšanās, dodot laiku un telpu arī citām izpausmēm - mēs rosināsim radoša sadarbības tīkla veidošanu, crossover sanāksmes un prāta vētras, lai radītu auglīgu vidi ideju formēšanai un pilnveidošanai. Papildus sanāksmēm notiks priekšlasījumi un gadījumu izpēte par stāstu starptautisku konvertējamību (vadītāji, tiek papildināts) un lokāciju izpētes tūre Rīgā un tuvākajā tās apkārtnē. ESM dalībnieki aicināti piedalīties arī Rīgas Starptautiskā kino festivāla industrijas pasākumos Riga Meetings (10. - 13. decembris), ko organizē Nacionālais Kino centrs.

Pasākums noritēs Riga IFF ietvaros kā nozīmīgs papildinājums Rīgā notiekošajai Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijai 2014. gada decembrī.

Rīgas Starptautiskais kino festivāls radīts ar mērķi nostiprināt Latvijas galvaspilsētas vārdu starptautiskajā kino vidē. Tā uzdevums ir ne vien izrādīt aktuālākās pasaules filmas Latvijas skatītājiem, bet arī parādīt Rīgu kā profesionālu un konkurētspējīgu kino industrijas pilsētu. Rīgas Starptautiskā kino festivāla veidošanā apvienojušies Latvijas kino festivāli Lielais Kristaps un 2ANNAS, un Latvijas Kinoproducentu asociācija, festivāla organizēšanā piedalās arī citi filmu nozares pārstāvji – Nacionālais Kino centrs, Rīgas Kino muzejs un citi.
Rīgas Starptautiskā kino festivāla laikā no 2. līdz 12. decembrim skatītājiem tiek piedāvātas vairāk nekā 120 filmas, savukārt Latvijas kino profesionāļiem sagatavota plaša industrijas programma – lekcijas, radošās darbnīcas pasaules klases kino nozares pārstāvju vadībā.

European Script Meeting paredzētā programma:
10. decembris - viesu ierašanās
11. decembris - projektu pārstāvju individuālās tikšanās ar kinoscenāristiem, Nacionālā filmu festivāla Lielais Kristaps noslēguma un balvu pasniegšanas ceremonija
12. decembris – lokāciju izpētes tūre , producentu tikšanās Riga Meetings, industrijas pieņemšana
13. decembris - projektu pārstāvju individuālās tikšanās ar kinoscenāristiem, priekšlasījumi, gadījumu izpēte, lokāciju izpētes tūre
14. decembris - izbraukšana

Kontakti:
scriptmeeting@2annas.lv
Projekta koordinatore: Amanda Boka; amanda@2annas.lv; +371 26551248
Industrijas konsultants: Guntars Laucis; guntars@2annas.lv
Semināru menedžere: Ieva Pitruka; ieva@2annas.lv