Jēkabpils Jauniešu diena

Šī gada 18. jūnijā Jēkabpils stadionā “Vārpa”, sadarbībā ar lielāko ielu sporta un kultūras organizāciju “Ghetto Games” notiks Jēkabpils Jauniešu diena. Pasākums pulcēs vairāk nekā 3000 jauniešu no Jēkabpils un citām Latvijas pilsētām. 

Turnīri norisināsies 12 dažādos sporta veidos: ielu basketbolā, ielu futbolā, ielu florbolā, ielu vingrošanā, pludmales handbolā un volejbolā, kā arī ekstrēmās skrituļslidošanas (inline) un BMX sacensībās. Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja izcīnīt balvas arī galda tenisa, galda hokeja, dambretes un novusa turnīros, savukārt, novitāte šogad - Bumbumba.lv piedāvāta atrakcija un iespēja spēlēt futbolu neierastā veidā - burbuļfutbols.

Ir padomāts arī par vietu elpas atvilkšanai - kino telts būs atvērta apmeklētājiem jau no plkst. 11:00 un sadarbībā ar filmu festivālu 2ANNAS piedāvās interesantu ģimenei draudzīgu latviešu un ārzemju īsfilmu izlasi visas dienas garumā. 

 

LATVIEŠU ĪSFILMU PROGRAMMA (83 min)

  

Roņu sala / Edmunds Jansons / 2014 / 6'

Pelēkas jūras vidū ir pelēka Roņu sala. Uz pelēkās salas savu pelēko dzīvi dzīvo pelēki mednieki. Viss šeit ir vienkāršs un skarbs. Roņi un mednieki sadzīvo brutālā līdzsvarā. Kādu dienu uz salas ierodas fotogrāfs dokumentēt šovidi. Viņam tas izrādās nāvīgi sarežģīti.

 

 

Gonzales / Vents Grīnbaums / 2014 / 7'55''

Galvenais varonis, kura elks ir Silvestrs Stallone, sastopas ar savām dzīves lielākajām bailēm - Tarakānu vannasistabā un nolemj uzsākt cīņu uz dzīvību un nāvi.

 

 

Tukšās zemes ritmi / Reinis Spaile/ 2015 / 28''

Arvīds ir 14 gadus vecs zēns, kurš dzīvo mazā lauku ciematā un savas dienas aizvada kaļot nākotnes plānus ar savu labāko draugu Klāvu. Devies rīta skrējienā, Arvīds neapzināti nonāk situācijā, kurā viņš kļūst par liecinieku pats savas mežonīgās dabas izpausmei. Arvīda rīcība liek viņam aizdomāties par savu dzīvi ciematā un raudzīties uz apkārt notiekošo citā gaismā. Arvīds ir spiests pieņemt lēmumu – ļauties apkārtējo spiedienam vai uzņemties atbildību par savas rīcības sekām.

 

 

Kora turneja / Latvija / Edmunds Jansons / 2012 / 5'

Kāds pasaulslavens zēnu koris dodas turnejā. Savas bargās vadītājas uzraudzībā koris ir paklausīgs muzikāls instruments, bet, kad viņa nejauši tiek iesprostota liftā un zēni paliek vieni, viņi kļūst par vienkāršiem bērniem. Izrādās, ka augšup un lejup var ne tikai dziedāt, bet arī braukāt ar liftu.

 

 

Jūras nauda / Astra Zoldnere / 2013 / 10'

“Jūras nauda” ir poētisks Kurzemes piekrastes portrets, kas skanot dziesmām par jūru, zivīm un zveju, zvejas kuģu motoru rūkoņai un zivju pārstrādes ceha rosībai, dod iespēju uz brīdi ielūkoties Kurzemes piekrastes dzīvē, kurā arvien valda zivju un jūras smarža.

 

 

Seja / Jurģis Krāsons / 2014 / 13'52"

Viņa paša atspulgs bija tik svarīgs, ka kādu dienu viņš sevi spogulī neatrada.

 

 

Sērkociņi / Didzis Eglitis / 2007 / 12'42"

Padomju Latvijā, astoņdesmito gadu vidū, pie ezera atpūšas tēvs, māte un dēls. Ģimenes vīrieši spēlē bumbu un trāpa to ezerā. Tēvs brien pēc bumbas un sāk slīkt... Un sērkociņi galu galā izrādās savstarpējo attiecību katalizators.

 

2ANNAS LATVIEŠU UN ĀRZEMJU ĪSFILMU IZLASE (91 min) 

 

Kiosks / Anete Melece / 2013 / 6'55"

Kiosks jau ilgus gadus ir pārdevējas Olgas miteklis, jo monotonā dzīvesveida un nemitīgās ēšanas dēļ viņa jau sen ir lielāka par mazā namiņa izeju. Ikdienā Olga lasa ceļojumu žurnālus, pie sienām sprauž saulrietu uzņēmumus un sapņo par tāltālām zemēm. Kādu dienu nejaušu notikumu virkne viņai ļauj sākt ceļu pretī sapņa piepildījumam.

 

 

Vētras saites - "Riekstu kalns" / Astra Zoldnere / Latvija / 2012 / 3'42"

Mūzikas video grupas Vētras Saites dziesmai "Riekstu kalns"

 

  Jā, mēs mīlam / Yes We Love / Hallvar Witzø / Norvēģija / 2014 / 15'

„Jā mēs mīlam” ir Norvēģija, kuru pārstāv četras paaudzes, katra ar savu krīzi Norvēģijas Konstitūcijas dienā

 

 

Tik Tak / Ulo Pikkov / Igaunija / 2015 / 9'20" 

Pulksteņmeistairs kontrolē laiku, bet pele, kas dzīvo viņa darbnīcā, kontrolē pulksteņus. Šī filma ir par laiku un tā ātri gaistošo dabu.

 

 

Jūsmošanas verdzībā / Slaves of the rave / William Garratt / Apvienotā Karaliste / 2014 / 2'40"

Animēta muzikālā komēdija, kas ielūkojas skatītāju reakcijā uz dažādiem mūzikas veidiem.

 

 

Lust Lust / Mārtiņš Grauds / Lavija / 2010 / 10'12''

"Lust Lust" ilustrē savdabīgu, ikdienišķu mazpilsētas iedzīvotāju izpratni par modi un pucēšanās kaislību. Ideja veidot modes eksperimentu - īsfilmu, kura veltīta cilvēku aizraušanās kaislībām, - radusies, apvienojoties dažādu nozaru radošām personībām - režisoram Mārtiņam Graudam un modes māksliniecei Ketai Gūtmanei.

 

 

Sēnītes. Man nav laika / Lizete Murovska / Latvija / 2014 / 5'

Viņai līdz salnām jāpaspēj salasīt visas pēdējās meža sēnītes.

 

 

Zemes sāls / Le sel de la terre / Jonathan Desoindre / Francija / 2014 / 18'

Vincents un Diāna, trīsdesmit gadus veci parīzieši, ir nolēmuši precēties. Vincents ved līgavu uz savu dzimto pilsētiņu, kur viņa ģimene neslēpj nedaudz naidīgu attieksmi. Situācija uzņem apgriezienus, kad medību spēles laikā diāna tiek netīšām ievainota...

 

 

42. Simfonija / Symphony No 42 / Réka Bucsi / Ungārija / 2013 / 10'

Subjektīva pasaule 47 ainās. Īsie, asociatīvi saistītie sižeti atklāj iracionālu saskaņotību mūsu apkārtnē. Sirreālo situāciju pamatā ir cilvēku un dabas mijiedarbība.

 

Vairāk info par Jauniešu dienu šeit