ĪSFILMAS MIERA IELAS VASARSVĒTKOS

Svini Miera ielas Varsvētkus kopā ar lieliskām īsfilmām!

2ANNAS turpina piedāvāt filmu seansus neierastās vietās - kafejnīcā TAKA visa ģimene varēs izbaudīt izklaidējošu Latvijas īsfilmu programmu un bārā ARISTĪDS - bērnu animācijas filmu programmu.

 

Kafejnīca TAKA, Miera iela 10 - Latviešu īsfilmu seanss 14:00 un 15:30 (89 min)

Kaķi Rīgā / Jon Bang Carlsen / 2014 / 17'

Pieredzējušu režisoru priecē iespēja koncentrēties uz kādu radību, kas nav cilvēks. Radību, kurai neinteresē dzīves jēga, kura paliek aizmugurējā plānā, izplūdusi, bet apveltīta ar cilvēciskām īpašībām – kara kurēja, pretencioza, lišķīga. Galvenie varoņi š ajā filmā ir skaistie mīlētāji, iedomīgie slepkavas, nopietnie gulētāji, un viņus paglaudot, viņi tev vai nu uzreiz ieskrāpēs, vai mīlēs īsu brīdi, pirms saplosīs gabalos. Neviens nespēlē lielās klavieres labāk nekā kaķis, kas ignorēdams harmonijas principus pārvietojas pa nolietotiem klavieru taustiņiem Rīgā.

 

Roņu sala / Edmunds Jansons / 2014 / 6'

Pelēkas jūras vidū ir pelēka Roņu sala. Uz pelēkās salas savu pelēko dzīvi dzīvo pelēki mednieki. Viss šeit ir vienkāršs un skarbs. Roņi un mednieki sadzīvo brutālā līdzsvarā. Kādu dienu uz salas ierodas fotogrāfs dokumentēt šovidi. Viņam tas izrādās nāvīgi sarežģīti.

 

Gonzales / Vents Grīnbaums / 2014 / 7'55''

Galvenais varonis, kura elks ir Silvestrs Stallone, sastopas ar savām dzīves lielākajām bailēm - Tarakānu vannasistabā un nolemj uzsākt cīņu uz dzīvību un nāvi.

 

Sērkociņi / Didzis Eglitis / 2007 / 12'42"

Padomju Latvijā, astoņdesmito gadu vidū, pie ezera atpūšas tēvs, māte un dēls. Ģimenes vīrieši spēlē bumbu un trāpa to ezerā. Tēvs brien pēc bumbas un sāk slīkt... Un sērkociņi galu galā izrādās savstarpējo attiecību katalizators.

 

Jūras nauda / Astra Zoldnere / 2013 / 10'

“Jūras nauda” ir poētisks Kurzemes piekrastes portrets, kas skanot dziesmām par jūru, zivīm un zveju, zvejas kuģu motoru rūkoņai un zivju pārstrādes ceha rosībai, dod iespēju uz brīdi ielūkoties Kurzemes piekrastes dzīvē, kurā arvien valda zivju un jūras smarža.

 

Sesils / Roberts Kuļenko / 2008 / 9'57" 

Sesilam ir jauna un ļoti neparasta draudzene, bet diemžēl viņa ir ļoti uzmācīga un nepamet viņu ne uz brīdi. „Viņa mani visu laiku izseko!" stāsta filmas varonis vēršoties pēc palīdzības pie ārsta, tajā pašā laikā apzinoties, ka tikai viņš pats var tik galā ar šo problēmu.

 

Gūtenmorgens un trešā acs / Elīna Eihmane / 2011 / 11'

Gūtenmorgens vēlas uzlabot redzi un dodas psihodēliskā ceļojumā, lai atvērtu trešo aci. Diemžēl, ne viņa ģimene, ne draugi nav mierā ar Gūtenmorgena ķēmīgo izskatu. Nākas aci vērt ciet.

 

Seja / Jurģis Krāsons / 2014 / 13'52"

Viņa paša atspulgs bija tik svarīgs, ka kādu dienu viņš sevi spogulī neatrada.

 

Klubs ARISTĪDS, Aristīda Briāna ielā 7 - Bērnu īsfilmu seanss 14:00 un 15:00. (Diskotēka bērniem 16:00)

Kad āboli ripo / Latvija / Reinis Kalnaellis / 2009 / 7'

Pilsētas nomalē, ābeļdārza vidū stāv senlaicīgs koka skapis, kuru par savu mājvietu izvēlējies Kaķis un viņa draugs Pelēns. Rudeņos Kaķis vāc ābolus konservēšanai un tumšo vakaru vienmuļību kliedē ar adīšanu. Šajā rudenī viņu rimto dzīvi pārtrauc pēkšņi dārzā ieripojusi ola.

 

Atdalāms (Demontable) / Nīderlande / Douwe Dijkstra / 2014 / 13'

Kamēr vīrietis dzer kafiju, uz virtuves galda plosās karš. Pasaule liesmo, militārie helikopteri saplosa driskās laikrakstu, bet pusdienu šķīvis cieš bezpilota lidmašīnu uzlidojumā.

 

Kora turneja / Latvija / Edmunds Jansons / 2012 / 5'

Kāds pasaulslavens zēnu koris dodas turnejā. Savas bargās vadītājas uzraudzībā koris ir paklausīgs muzikāls instruments, bet, kad viņa nejauši tiek iesprostota liftā un zēni paliek vieni, viņi kļūst par vienkāršiem bērniem. Izrādās, ka augšup un lejup var ne tikai dziedāt, bet arī braukāt ar liftu.

 

Kaķis maisā / Latvija / Nils Skapāns / 2013 / 7'

Ir tik jauki un jautri, ja mājās ir kaķis (vai kāds cits zvērs), ar kuru spēlēties.Arī kaķis uzticējās un domāja, ka tas ir ļoti labi – būt mājās...Līdz brīdim, kad attapās iespundēts maisā, kaut kur uz ielas, viens pats.Tomēr, viss beidzās labi!

 

Kiosks / Latvija / Anete Melece / 2013 / 6'55"

Kiosks jau ilgus gadus ir pārdevējas Olgas miteklis, jo monotonā dzīvesveida un nemitīgās ēšanas dēļ viņa jau sen ir lielāka par mazā namiņa izeju. Ikdienā Olga lasa ceļojumu žurnālus, pie sienām sprauž saulrietu uzņēmumus un sapņo par tāltālām zemēm. Kādu dienu nejaušu notikumu virkne viņai ļauj sākt ceļu pretī sapņa piepildījumam.

 

42. Simfonija (Symphony No. 42) / Ungārija / Réka Bucsi / 2013 / 10'

Subjektīva pasaule 47 ainās. Īsie, asociatīvi saistītie sižeti atklāj iracionālu saskaņotību mūsu apkārtnē. Sirreālo situāciju pamatā ir cilvēku un dabas mijiedarbība.