2ANNAS Lūznavas Mākslas piknikā

GARDAS ĪSFILMAS AR RĪGAS STARPTAUTISKO FILMU FESTIVĀLU 2ANNAS MĀKSLAS PIKNIKĀ LŪZNAVAS MUIŽĀ 24. JŪLIJĀ!

Rīgas Starptautiskais filmu festivāls 2ANNAS Lūznavas muižas Mākslas piknika apmeklētajus ielūdz uz trīs īpaši izvēlētām piknika īsfilmu programmām svētdien, 24.jūlijā.

Labākās 2ANNAS festivāla filmu izlases uzrunās dažādu paaudžu kino gardēžus: 

  • Dienas laikā jaunākie filmu skatītāji - bērni tiks cienāti ar animācijām un īsfilmām no tādām pasaules valstīm kā Francija, Lielbritānija, Slovākija, Spānija, Krievija, Vācija un arī Latvijas.
  • Lūznavas muižu izveidojis poļu izcelsmes Lietuvā dzimušais inženieris, profesors un mākslas cienītājs S.Kerberdza. Par godu muižas īpašnieka izcelmei, 2ANNAS pēcpusdienā jauniešus un pieaugušos iepazīstinās ar poļu īsfilmu programmu, kas tapusi sadarbībā ar Polijas īsfilmu festivālu "Žubroffka".
  • Savukārt 20.gs. sākumā Lūznavas muiža ir bijusi ievērojams kultūras centrs Latgalē, saukta par Kerbedzu ģimenes vasaras rezidenci. Tajā regulāri viesojās kā mākslinieki, tā mūziķi, literāti un tēlnieki. Iezīmējot šo vēsturisko faktu, 2ANNAS kuratori kino piknika noslēgumā piedāvās vizuāli iespaidīgu un mākslinieciski estētisku īsfilmu programmu.

BĒRNU PROGRAMMA plkst. 13.00 un plkst. 14.45

MEITENE, KAS RUNĀJA AR KAĶI / THE GIL WHO SPOKE CAT / Dotty Kultys / 2014 / 5’40”

Pelēkā un aprobežotā pasaulē, zinātkāra meitene ilgojas pēc krāsām un prieka. Kad meitene sāk sekot kaķim, kas neiekļaujas sabiedrības melni baltajos standartos, viņa atklāj aizraujošu pazemes valstību, kas piepildīta ar dzīvību. Viņa nolemj ar to iepazīstināt arī pārējos... 

5m80 / Nicolas Deveaux / 2013 / 5’24”

Pulks žirafju dodas ceļā. Viena no tām ieskrien ūdenī un pārējās tūlīt tai seko. 

PUTNIŅŠ VĀRDĀ VUAF VUAF / BIRDY WOUAF WOUAF / Ayce Kartal / 2016 / 4’03 

Putniņš ir brīnišķīgs savas ģimenes lojums. Taču dienā, kad viņš sāk ķērkt, viņa tēvs viņu padzen no mājām. Seko neveiksmīgu notikumu virkne līdz putniņš atrod vēl vienu, sev līdzīgu būtni. 

GONZALES / Vents Grīnbaums / 2014 / 7'55''

Galvenais varonis, kura elks ir Silvestrs Stallone, sastopas ar savām dzīves lielākajām bailēm - Tarakānu vannasistabā un nolemj uzsākt cīņu uz dzīvību un nāvi.

SARKANĀ MAGONE / ROSSO PAPAVERO / Rosso Papavero / 2015 / 5’15”

Reiz kāda zvaigžņotā naktī, mazs puika, kura galva pilna ar sapņiem, piedzīvo neaizmirstamu cirka performanci. Neticamo atrakciju apzilbināts, viņš saprot, ka cena par biļeti uz fantastisko cirku ir pārāk augsta un vārti starp realitāti un sapņiem strauji veras ciet. 

DONS HUANS UN MĀKOŅI / JUAN Y LA NYBE / Giovanni Macceli / 14”

Huans ir bērns, kuram nav neviena drauga. Tāpat mākonim vārdā Nube nav neviena mākoņdrauga. Viņi atrod viens otru un kļūst par draugiem, taču Huans pieaug un tiek pārņemts ar pelēko pieaugušo pasauli. 

TIK TAK / Ulo Pikkov / 2015 / 9’20”

Pulksteņmeistairs kontrolē laiku, bet pele, kas dzīvo viņa darbnīcā, kontrolē pulksteņus. Šī filma ir par laiku un tā ātri gaistošo dabu.

KIOSKS / THE KIOSK / Anete Melece / 2013 / 6’55”

Kiosks jau ilgus gadus ir pārdevējas Olgas miteklis, jo monotonā dzīvesveida un nemitīgās ēšanas dēļ viņa jau sen ir lielāka par mazā namiņa izeju. Ikdienā Olga lasa ceļojumu žurnālus, pie sienām sprauž saulrietu uzņēmumus un sapņo par tāltālām zemēm. Kādu dienu nejaušu notikumu virkne viņai ļauj sākt ceļu pretī sapņa piepildījumam.

LIDOJUMS / L' ENVOL / Hajime Kimura / 2015 / 4”

Šo unikālo filmu veido programmā Photoshop zīmēti 2400 attēli, izmantojot programmā atrodamu īpašu "otiņu", kas piešķir īsfilmai gleznainu efektu. 

DEGUNLĀCĪTIS /ABOUT COATI / Alexandra Romanova / 2015 / 6"

Stāsts ir par to, kā savas vājās puses padarīt par stiprām un cerību, ka kāds, kurš tevi nepārtrauki izsmej, tomēr saskatīs tavu darbu vērtību. Animācija vēstī, kā dažkārt dīvainības palīdz kļūt nozīmīgam un atzītam. 

 

POLIJAS ĪSFILMU IZLASE plkst. 16.30

MĪLESTĪBAS VASARA / LATO MILOSCI / Marcin Filipowicz / 2014 / 23’06”

Īsfilma, ar laimīgām beigām, kas stāsta par mīlestību starp jauniešiem. Puisis savai meitenei kalnu apkaimē noīrē koka namiņu, kas kļūst par viņas "mīlestības vasaru". 

ČUKSTĒTĀJAS / WHISPERERS / Marek Wlodzimirow / / 12’26”

Pilsētā Podlasie, Polijā, simtiem gadus ir dzīvojušas sievietes, kas dziedē cilvēkus ar lūgšanu. Vietējie un cilvēki no visas pasaules lūdz viņu paldzību. Čukstētajas ir palīdzējušas tukstoš palīdzības lūdzēju.

MĒSLU ĒDĀJI / GOWNOJADY / Agata Wojcierowska / 2014 / 17’22”

Pusaugu meitene dodas atvaļinājumā kopā ar saviem vecākiem. Viņas draugi ir iedomu būtnes, taču patiesībā meitene ilgojas pēc tuvākām attiecībām ar vecākiem. Nevarēdama atklāt savas patiesās jūtas, viņa izvēlas izdzēst vecākus no savas dzīves. 

NAZIS SIEVĀ / NOZ W WOZIE / Vita Drygas / 2014 / 10’49”

„Nazis sievā” ir dokumentāls provinciālā Arizonas cirka atainojums. Jau piecpadsmit gadus cirka īpašnieks un viņa dēls met nažus mērķējot uz savām sievām. Neskatoties uz to, ka šovam nepiemīt liels māksliniecisks sniegums, šis cirks kā ar maģiju pievelk jaunākos skatītājus. 

HOSANNA/ Katarzyna Gondek / 2013 / 8°7' 58"

Mazās meitenes acīs, vecmāmiņa izskatās pēc raganas. Tādejādi viņa nolemj piešķirt vecās lēdijas dzīvei jaunu garšu. Īsfilma ir absurda pasaka ar fascinējošiem attēliem. 

ENDĒMISKĀ KĀRE/ Natalia Dziedzic / 2014 / 11’
Jūras malā sastopas jūrnieka, jaunas meitenes un divu pieticīgu būtņu- bites un krabja- likteņi. Sekojot savam skopumam, abi satiekas pie vafeļu stenda
 

AVANGARDA FILMU SEANSS plkst. 20.00

KINSTUGI / Antonella Mignone, Cristiano Panepuccia / 2014 / 4’30”

Rētas savieno ar notikumiem, kas tos radījušas. Ļoti bieži šie notikumi ir traumējoši. Kntsugi, kas nozīmē "zelta restaurācija" ir salūzušu keramikas trauku līmēšana ar zeltu saturošiem sveķiem. Katram salabotajam keramikas traukam ir unikāla un neatkārtojama zelta rakstu rinda plaisuma vietās. Senā tehnika pauž uzskatu, ka katrs objekts ir vertīgāks, kad atklāj savu vēsturi. Priekšmeti spēj atklāt savus stāstus. Dazi no tiem, dara to skaļi. 

ELENA ASINS - GENESIS /Aivaro Gimenez Sarmiento / 2014 / 18”

Elena Asins vairāk kā 20 gadus nodzīvojusi Azpirozas ciematā, kas atrodas Navarras ziemeļaustrumos. Viņas mākslinieciskā karjera ir uzskatāma par vienu no nozīmīgākajām Spānijas laikmetīgajā mākslā.

BRUNSBITELES TILTS / HOCHBRUCKE BRUNSBUTTEL / Kersten Wiesel / 2015 / 12’08”

Viens no garākajiem tiltiem Vācijā atrodas 40 metru augstumā un sniedzas pāri Ķīles kanālam Brunsbitelē. Inženieri, kas uz tilta patrulē kontroles nolūkos, to uzskata par izpētes objektu. Savukārt filmā tas ir izpildītājs, skaņas avots un simbols.

SEJA/ Jurģis Krāsons / 2014 / 13’52” 

Viņa paša atspulgs bija tik svarīgs, ka kādu dienu viņš sevi spogulī neatrada.

MENUETS PAR PAZUŠANU / MINUET FOR A DISAPPEARANCE / Maaman Rezaei / 2015 / 5’50”

Menuets par pazušanu ir eksperiments, kas piešķir Irānā politiski ieslodzītā atmiņām dzīvību, izmantojot 16mm filmu zīmējumus un dokumentējot objektus, kas tiek sūtīti viņa meitai no cietuma.

#YA / Ygor, Florencia Gama, Rovlich / 2015 / 15”

Vispirms krāsu bumbu sprādzieni, tad tām seko dumpji. Tvītos tiek paziņots, kas jādara. Pretošanās ir visur. Rezultātiem jābūt. Divi jauni aktīvisti satiekas vētraino notikumu vidū. Viņi dejo. Pilsēta pieder viņiem.

PLANĒTA ∑/ PLANET ∑ / Mommoko Seto / 2014 / 11’50”

Planētā ∑ mītošās milzu radības ir iesprostotas ledū. Zemūdens sprādzieni izraisa globālo sasilšanu, un dzīvnieki uzsāk jaunu dzīvi.

SPĀRNI UN AIRI / Vladimir Leschiov / 2014 / 5’40”

Skats bijušā lidotāja pagātnē: Zeme, Debesis un Sieviete - viss, kas noticis ceļā no lidlauka līdz pamestai laivu stacija

 

* Filmas tiks demonstrētas oriģinālvalodā ar latviešu subtitriem. Ieejas maksa Mākslas piknikā 2 EUR. 

Pilna programma un vairāk informācijas par pasākumu šeit