2ANNAS filmu festivālā RojaL

LABĀKĀS 2ANNAS ĪSFILMAS 2015 FESTIVĀLĀ ROJAL

Sestdien, 29. jūlijā, plkst. 22.00  Rīgas Starptautiskais filmu festivāls 2ANNAS ikgadējā kino un mākslas festivāla "RojaL"apmeklētājiem Rojā piedāvās noskatīties 2015. gada apbalvotās īsfilmas, kuras iezīmē jaunākās estētiskās tendences un narratīvus īsfilmu pasaulē. 

Filmu programmā septiņas (7) 2ANNAS godalgoto režisoru animācijas un spēles īsfilmas, dokumentālās filmas un vidēja garuma filmas no Ziemeļu un Baltijas valstīm, Nīderlandes, Polijas un Krievijas.

  • GRAND PRIX 2015 ieguvējs - norvēģa Hallvar Witzo īsfilma “Jā, mēs mīlam”;
  • Labākā starptautiskā dokumentālā īsfilma - Nīderlandes režisora Morgan Knibbe “Kuģu bojāeja”; 
  • Labākā starptautiskā animācija -  poļu režisora Piotr Dumala “Nīlzirgi”;
  • Labākās Baltijas īsfilmas - igauņu Priit Tender animācija “Zemapziņas nams” un lietuvieša Julius Sičiunas spēles īsfilma “Mana mūža zivs”;
  • Īpašu 2ANNAS  diploma ieguvēja Latviešu režisora Edmunda Jansona animācijas filma "Roņu sala", kas šobrīd guvusi arī starptautisku atzinību.
  • Starptautiskā vidējā garuma (30-60min) labākā filma - Aļonas Poluninas dokumentālā filma “Varja” no Krievijas;

Rīgas Starptautiskā filmu festivāla 2ANNAS 2015 GODALGOTO FILMU izlase (104 min)

JĀ, MĒS MĪLAM / YES WE LOVE, Hallwar Witzo, spēlfilma, Norvēģija, 2015, 15' 

Īsfilmas centrā ir stāsts par Norvēģiju, kuru pārstāv četras paaudzes, katra ar savu krīzi Norvēģijas Konstitūcijas dienā. Filma guvusi starptautisku atzinību- balvu Kannu kinofestivāla Starptautisko īsfilmu konkursā (Cannes International Film Festival: Short Film Special Distinction) un citos festivālos.

 

NĪLZIRGI / HIPOPOTAMY, Piotr Dumala, animācija, Polija, 2014, 12'29''

Vairākas kailas sievietes un bērni peldas upē. To slepus novēro vīriešu grupa, kuri kādā brīdī nolemj peldētājiem pietuvoties agresīvā veidā, šķietami imitējot nīlzirgu uzvedību.

 

KUĢA BOJĀEJA / SHIPWRECK, Morgan Knibe, dokumentālā, Nīderlande, 2014, 14'57''

2013. gada 3. oktobrī kuģis, uz kura klāja atradās 500 bēgļi no Eritrejas, nogrima netālu no Itāļu Lampedusas salas. Noslīka vairāk nekā 360 cilvēku. Abrāms, viens no izdzīvojušajiem, iet cauri bojāgājušo kuģu kapsētai un skaidri atceras šo drausmīgo notikumu. Tajā pašā laikā, ostā sākas haoss, kamēr simtiem zārku tiek iekrauti militārajā kuģī.

ZEMAPZIŅAS NAMS / ALATEADVUSE MAJA, Priit Tender, animācija, Igaunija, 2015, 10'41''

Šī filma ir balstīta uz ilgtermiņa pētījumu par skursteņslauķu sapņiem. Visbiežāk nosapņotie sapņi tika izvēlēti no pieejamā materiāla, un uz šo attēlu pamata tika sastādīts scenārijs. Statistiski apstiprināts, ka šī filma ataino vienu no sapņiem, ko skursteņslauķi visbiežāk nosapņo.

 

MANA MŪŽA ZIVS / MANO GYVENIMO ŽUVIS, Julius Sičiūnas, spēlfilma, Lietuva, 2014, 5'39''

Reiz sensenos laikos nekurienes vidū atradās ferma. Tur dzīvoja pāris cienījamā vecumā. Pirms daudziem, daudziem gadiem, viņi viens otru patiešām mīlēja. Tagad viņu dzīve ir viena vienīgā rutīna. Šis stāsts ir balstīts uz patiesiem notikumiem.

 

VARJA / VARJA, Aliona Polunina, Krievija, dokumentālā, 2014, 47'

Aliona Polunina sastop Varju, parastu matemātiskas skolotāju Maskavā ar čirkainiem pelēkiem matiem, naivām acīm, sandalēm kājās, polietilēna maisiņiem un piezīmju grāmatiņu.  Varja ir dīvaina, bet tajā pašā laikā varone: viņa rūpīgi izskata savus kontaktus valstī, kuru pašas valsts vienas nakts laikā pasludināja par ienaidnieci. 

 

ROŅU SALA / ISLE OF SEALS, Edmunds Jansosns, animācija, Latvija, 2014, 6'

Pelēkas jūras vidū ir pelēka Roņu sala. Uz pelēkās salas savu pelēko dzīvi dzīvo pelēki mednieki. Viss šeit ir vienkāršs un skarbs. Roņi un mednieki sadzīvo brutālā līdzsvarā. Kādu dienu uz salas ierodas fotogrāfs dokumentēt šovidi. Viņam tas izrādās nāvīgi sarežģīti.

ZILAIS PĒRKONS / Bleu Tonnerre, Jean-Marc E. Roy, Spēlfilma, Kanāda, 2015, 21’

Bruno, trīsdesmit gadus vecs un dzīves mērķa meklējumos, paliek bez jumta virs galvas pēc izšķiršanās ar mīļoto. Nekrītot izmisumā, zem mātišķās vecākās māsas vērīgās acs, šis kokzāģētavas strādnieks atradīs motivāciju no jauna uzvilkt mugurā iemīļoto zilo uzvalku un sirdī iekurināt iepriekš izdzisušo uguntiņu.

TUKŠĀS ZEMES RITMI / Reinis Spaile, spēlfilma,  Latvija, 2015, 28’

Arvīds ir 14 gadus vecs zēns, kurš dzīvo mazā lauku ciematā un savas dienas aizvada kaļot nākotnes plānus ar savu labāko draugu Klāvu. Devies rīta skrējienā, Arvīds neapzināti nonāk situācijā, kurā viņš kļūst par liecinieku pats savas mežonīgās dabas izpausmei. 

Filmas tiks demonstrētas oriģinālvalodā ar subtitriem angliski. 

Vairāk info par filmu festivālu RojaL šeit