KĀ CITĀ PASAULĒ

Starptautiskais īsfilmu konkurss "KĀ CITĀ PASAULĒ"

Kaņepes Kultūras centrs kino / 28.11. / 17:00

Dzeltens
Žltá
Ivana Šebestová
Slovākija / 2018 / animācija / 6'


Metaforisks stāsts par jaunu operas dziedoni un viņas cīņu starp paškontroli un spontānumu, prieku un bēdām, violeto un dzelteno. Karjeras dēļ viņai jāziedo dzīvesprieks un enerģija.

Neceļojums
Neputovanja
Ana Nedeljkovic
Serbija / 2018 / animācija / 9'


Kāda meitene dzīvo pelēkā, izolētā valstī, kuru apjož augsta siena. Lai gan viņa nekad nav izceļojusi no tās, tā visu mūžu sapņo pamest šo valsti un doties uz sapņu zemi - "Ārzemēm".

Mandarīnu koks
Mandarinenbaum
Cengiz Akaygün
Vācija / 2017 / īsfilma / 18'


Pēc tam, kad viņas tēvu politisku iemeslu dēļ apcietinājusi Turcijas valdība, Sirina beidzot var doties viņu apciemot cietumā, kur viņš mudina nezaudēt ticību runas brīvībai.

Maskavijas himnas
ГИМНЫ МОСКОВИИ
Dimitri Venkov
Krievija / 2017 / dokumentālā filma / 14'


Vēsture caur arhitektūru un mūziku - filmas estētika atbilst 20. un 21. gadsimta Maskavas ēkām un izmanto elektroniskas Padomju un Krievijas himnas variācijas.

Sveika, Reina!
C.J. 'Fiery' Obasi
Nigērija / 2018 / spēlfilma / 30'


Izmantojot alķīmisku burvestību un tehnoloģiju kombināciju, ragana-zinātniece rada parūkas, ar kurām saviem draugiem dāvā maģiskas spējas. Kad tās sāk kļūt bīstamas, viņai tie par katru cenu jāaptur.

Šīs būtnes
Charles Williams
Austrālija / 2018 / īsfilma / 13'


Pusaugu zēns cenšas atšķetināt atmiņas pavedienus par noslēpumainu invāziju, sava tēva sabrukumu un mazajām būtnēm, kuras mīt mūsos visos.