TRADICIJAS: DZĪVE, NĀVE UN VISS PA VIDU

Tradīcijas: Dzīve, nāve un viss pa vidu

Termins “tradīcija” mūsdienu uztverē nozīmē noteiktā cilvēku grupā izveidojies uzskatu, darbību un rīcības kopums, kas tiek pārmantots no paaudzes paaudzē, bet kāda nozīme tradīciju pārmantojamībā ir valstu robežām? Īsfilmu programmā tiek apskatītas dažādu kultūru tradīcijas no mūsdienu “eiropocentriskā” skatījuma, tiecoties ievērot distanci no šķietami tuvā, kā dzīvība un nāve. Vai tās būtu tradīcijas mūsdienu apbedījumu birojā Jaunzēlandē, īpašs zvejniecības veids Brazīlijā, stāsti inuītu ciematā, rituāli Indijā, pat Dziesmu svētki Latvijā, kuri, lai gan sakņojas tautas manifestācijā, tomēr tik ļoti ir atkarīgi no politiskā un sociālā konteksta. Programma ir mēģinājums noskaidrot, kāda ir tautu tradīciju nozīme mūsdienās, kad nacionalitātes jautājums atkal kļūst aktuāls un, pateicoties tehnoloģiju attīstībai, cilvēks lēnām sāk aizmirst par savu mirstīgumu.

Laima Graždanoviča

Tārpu barotājs
Teekond Ussinuumajani
Priit Tender

Igaunija / 2012 / animācija / 15'


Kāds vīrietis nolemj nogalināt savu sievu, jo tā nespēj radīt bērnus. Tad viņš jūras krastā uzceļ māju un pievēršas tārpu audzēšanai. Kad tie izauguši dūres lielumā, viņš uzaicina sievu pastaigā…

Zivs
O Peixe
Jonathas de Andrade

ASV, Brazīlija / 2017 / īsfilma / 37'


Brazīlijas ziemeļaustrumu krasta zvejnieki veic rituālu, apskaujot noķertās zivis.

Ir tikai viena latviešu tauta
Viesturs Graždanovičs

Latvija / 1994 / dokumentālā filma / 12'


Skeptisks Latvijas Vispārējo Dziesmu svētku vērojums.

Holika
Kaveh Nabatian

Kanāda, Indija / 2015 / dokumentālā, eksperimentālā filma / 9'


Kad ļaunā pusdieviete Holika mēģināja sadedzināt savu dēlu, viņas plānot iejaucās Višnu un sadedzināja pašu Holiku. Halucinogēna krāsas, vardarbības, skaņas un prieka eksplozija uz 16mm filmiņas.

Dzīve pēc nāves
Prisca Bouchet

Jaunzēlande / 2017 / dokumentālā filma / 16'


Fascinējošs ieskats apslēptā pasaulē. DZĪVE PĒC NĀVES atklāj jēgpilnu un cilvēcīgu pasauli - vietu, kurā ikdienas darbs ir tikt galā ar mūsu vislielākajām bailēm.