TAUTU RITMI

Tautu ritmi

Ritms spēj apvienot jebko, kas stājas tam ceļā, kā arī tas ir viens no senākajiem komunikācijas veidiem. Bungu apļi, dejas, rituāli un pat vienkārši fizioloģiski sirdspuksti ir pavadījuši cilizāciju tās attīstībā līdz mūsdienām, bet cik daudz no tā ir saglabājies?
Programmā iekļautas kaleideskopa veidā atlasītas īsfilmas no Brazīlijas, Francijas, Serbijas, Portugāles. Un noslēgumā, īpaša latviešu režisora Andra Slapiņa filma “Latviešu folklora”, kur trausli mēģināts pieskarties trautasdziesmas tradīcijai šī brīža Latvijas teritorijā. Katrā no filmām ir iespējams novērot veidu kā cilvēks vēlas izstāstīt stāstu par sevi, savu tautu vai pat sociālpolitisko situāciju valstī, izmantojot vienu no senākajām kombinācijām - ritmu, mūziku un vēstījumu.

Laima Graždanoviča

Brīva pārvietošanās
Wynn Holmes
Norvēģija, Serbija
/ 2018 / eksperimentālā filma / 8'


Romu jauniešu kultūra Serbijā, kurā romi pašizpausmē izmanto deju. Šī filma godina vienas no Eiropā nicinātākās sociālās grupa atdzimšanas kustību.

Latviešu folklora
Andris Slapiņš

Latvija / 1983 / dokumentālā filma / 20'


Latviešu gadskārtu dziesmas, ticējumi un ierašas.

Mute
Camilo Restrepo

Francija / 2017 / spēlfilma / 19'


Kāds vīrietis uzzina, ka viņa meitu brutāli noslepkavojis viņas vīrs. Laiks apstājas, viņam svārstoties starp nepieciešamību pēc mierinājuma un atriebības kāri.

Hibrīdi
Priscilla Telmon & Vincent Moon

Brazīlija / 2017 / dokumentālā filma / 4'


Poētiska, elpu aizraujoša mūsdienu Brazīlijas garīguma un mūzikas izpēte. Filmas darbība norisinās afrikāņu katoļu reliģijas "Congado Santa Efigenia" draudzē.

Karuselis
Luka Popadic

Portugāle / 2015 / eksperimentālā filma / 15'


Filma ataino serbu kori- pensionētu sieviešu grupu, kuras ir prieka pilnas un ielūdz sekot līdzi savām gaitām. Poētiskās ainas ļauj uzzināt par viņu uzskatiem par mīlestību, prieku un dzīves mirklību.