SMEJIES UN PASAULE SMIESIES AR TEVI

Smejies un pasaule smiesies ar tevi

"Tā kā šogad festivāla 2ANNAS tēma ir Pilsoņi, esmu izveidojusi programmu, kura godā ko tādu, kas ir kopīgs dažnedažādiem ļaudīm... smiekli.
Lai gan mode, mūzika, valsts iekārta un valoda dažādās kultūrās var pat ļoti atšķirties, smaida nozīme visos pasaules nostūros ir viena un tā pati - tas ir cilvēka prieka un baudas izpausmes līdzeklis.
Mana galvenā vīzija šai programmai ir, gluži kā ceļojumā, maršruts, pa kuru dodoties, atgādināt, ka, par spīti fiziskajam attālumam un dažādām kultūrām, pamatu pamatos visiem cilvēkiem ir vairāk kopīga, nekā atšķirīga. Un, manuprāt, vislabākais veids, kā sniegties pāri mūsdienu identitātes, likumu un paražu robežām, ir humors...Šogad esmu apkopojusi dažas no pēdējo gadu festivāla īsfilmām no dažādām valstīm. Filmās izmantotā paškritika un spēja pasmieties par galveno varoņu unikāli brīnišķīgajām raksturiezīmēm man šķiet absolūti nepieciešamas, un es būšu PIRMĀ, kura pasmiesies par mums - amerikāņiem. Esmu dzīvojusi Anglijā, un varu liecināt par nebeidzamo, atgriezenisko ķircināšanu par amerikāņu un britu īpatnībām.
Es tiešām uzskatu, ka smiekli ir vislabākās zāles, un arī neatņemama, universāla cilvēcības definīcija. Ceru, ka jums patiks manis un līdzdibinātāja Džeka Brindeli atlasītās filmas!

Aleksandra Nakelski
Filmu festivāla "Manifesto" vadītāja

 

Balts
David Moya

Lielbritānija / 2017 / komēdija / 15'


Baltādains vīrietis pēc ēdiena saindēšanās izraisītas nāves uz kruīza kuģa ierodas "Pārejas Centrā Plus". Tur viņu informē, ka savā nākamajā dzīvē viņš nevarēs būt baltādains.

Rietumkrasta stāsts
Ari Sandel

ASV / 2005 / komēdija, mūzikls / 21'


Muzikāla komēdija, kuras darbība norisinās straujajā Rietumkrasta falafel kiosku ātrās ēdināšanas sāncensības pasaulē.

Siena
Maya Tsamprou, Harris Tsambas, Mark Sargent

Grieķija / 2015 / spēlfilma / 13'


Piektdienas pēcpusdiena. Pie sienas - deviņi cilvēki. Gaida. Kurš drīkst ieraudzīt?

Trampmatīte
Jason Petrovitch

ASV / 2016 / animācija / 3'


Kad pilsētas padomei draud dreifēšana, nav laika pārskatīt faktus un trauksmes līmenis ir paaugstināts līdz mākslīga iedeguma oranžam tonim, mūs izglābt var vienīgi 74 gadus veca, eklektiska grupiņa.

Roberta Šūmaņa dēli
Tommy Conlon

Īrija / 2015 / spēlfilma / 17'


Īrs, francūzis, vācietis un itālis strādā Eiropas Savienības galvenās ēkas sabiedrisko attiecību birojā. Šodien katrs no viņiem sniedz tūri ēkas apmeklētājiem.

Labā māte
La Madre Buena
Sarah Clift

Lielbritānija, Meksika / 2017 / īsfilma, komēdija, drāma / 6'


Meksikāņu māte dodas episkā ceļojumā pāri kontinentam un viņas politiskajiem uzskatiem, lai atrastu dēla pieprasīto dzimšanas dienas dāvanu - Donalda Trampa pinjatu.

Kā Somiju atkal padarīt varenu
Jarno Harju

Somija / 2017 / komēdija / 19'


Somija ir valsts ar laimīgākajiem iedzīvotājiem pasaulē, un tajā valda vismazāk korupcijas. Patiesība vai meli?