REVOLUCIONĀRI

Revolucionāri

Latīņu vārds revolutio nozīmē "apgrieziens", un patiesi revolūcijas mērķis bieži ir visu apgriezt kājām gaisā, pārraut un pārmainīt. Revolucionāri ir šo pārmaiņu nesēji vai aizsācēji, tie ir cilvēki, kuri pretojas valdošajai kārtībai un mēģina mainīt sistēmu. Šajā filmu programma revolucionāri skatīti tā vārda plašākajā nozīmē. Revolucionari ir gan mākslninieciski aktīvisti, gan apspiesti brīvības cīnītāji, gan naivi dumpinieki, gan dažreiz arī savtīgu interešu vadīti kalkulētāji.

Revolūcija gandrīz vienmēr ir saistīta ar spēcīgām emocijām, sadursmēm, brutāliem konfliktiem un bieži arī ētiskām dillemām. Jautājums - vai vienmēr laba ideja attisano brutālus paņēmienus? Kā saprast, kur nospraust robežu un kad apstāties? Haiti revolūcija atbrīvoja pamatiedzīvotājus no verdzības, Donbasa revolūcija Ukrainā ir neviennozīmīgi vērtēta starptautiskajā kontekstā, māksliniecisks akts uz Ņujorkas ikoniskā Bruklinas tilta demonstre, ka gan draudi gan revolūcijas var būt arī simbolikas un notikt cilvēku prātos ne realitātē. Filmas par cilvēkiem un valdošo sistēmu.

Astra Zoldnere

Simboliskie draudi
Mischa Leinkauf

Spānija / 2015 / dokumentālā filma / 15'


Filmu iedvesmojusi debate par diviem "balto amerikāņu karogiem", kuri pēkšņi parādījās Ņujorkas slavenā Bruklinas tilta torņos. Kāda ir mākslas ietekme uz mūsdienu sabiedrību?

Klusums
SAMT
Chadi Aoun

Libāna / 2016 / animācija / 15'


Fanātisks diktators. Modernās dejas ir klusās pretestības slepenā valoda. Izmantojot savus ķermeņus, jauns pāris slepeni svin dzīvi un sadzīvo ar pieredzēto teroru.

Sarkanā laukuma protests
Red Square / Casseroles
Malcolm Sutherland

Kanāda / 2012 / animācija / 0'11


Animācijā attēlots kā protesti pieauga, kad valdība izdeva Likumprojektu 78 un centās izmantot vairāk spēka un vardarbības, lai apturētu protestētājus.

Tie, kuri nāca pie varas
Oleksiy Radynski, Tomas Rafa

Ukraina / 2015 / dokumentālā filma / 17'


Filma attaino pakāpenisku sabiedrības pāreju no miermīlīgas dzīves uz kara stāvokli.

Mēs - izrakteņi
Le Déterrement de Nous
Shirley Bruno

Haiti / 2018 / animācija, eksperimentālā filma / 11'


Napoleona armijas ēna krīt pār noslēpumaino alu, kura nosaukta leģendārās Haiti revolūcijas cīnītājas Marī Žannas vārdā.

#Ya
Ygor Gama, Florencia Rovlich

Vācija / 2015 / spēlfilma / 15'


Krāsu bumbas, tad protesti. Tvīti instruē, ko darīt. Visur valda pretošanās. Kaut kam jānotiek. Divi jauni aktīvisti satraucošo notikumu virpulī. Šī pilsēta pieder viņiem.